Nadchodzący weekend w Zielonce upłynie przede wszystkim pod znakiem rodzinnej atmosfery. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców wspólnie z rodzicami na warsztaty o pszczołach i spotkania przy książce. Jak zwykle, nie zabraknie też dobrej muzyki - mamy dla Państwa aż dwa interesujące koncerty. Bądźcie z nami!
Sobota 6 kwietnia, godz. 13:00-15.00
Dlaczego pszczoły są ważne? – warsztaty rodzinne
Kolejowa 11
Celem rodzinnych warsztatów będzie zapoznanie się z fascynującym światem pszczół oraz zawodem pszczelarza. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy na temat podstaw pszczelarstwa, biologii rodziny pszczelej, uli i sprzętu pasiecznego, a także produktów pszczelich, jak miód, pyłek, wosk i propolis.
Uczestnicy warsztatów będą mieli też okazję zasmakować produktów pszczelich, a także zakupić produkty na bazie miodu
Wstęp wolny, obowiązują wejściówki (zostały już rozdane)
Sobota 6 kwietnia, godz. 15:00 – 16.30
Spacer krajoznawczy „W poszukiwaniu Willi Literackiej w Zielonce”
Miejsce zbiórki: przy wejściu do OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3
(nowy termin spaceru, który zaplanowany był pierwotnie na 16 marca, ale nie odbył się z powodu niesprzyjającej pogody)
Po zimowej przerwie wracamy do cyklu spacerów „Zielonka dla początkujących”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby poznać pewne niezwykłe wydarzenie z historii naszego miasta - podczas spaceru poszukamy i opowiemy o Willi Literackiej w Zielonce. Historia rozpoczyna się w 1899 r. w mieszkaniu Henryka Sienkiewicza w Warszawie, gdzie odbywa się zebranie Kasy Literatów i Dziennikarzy, na którym planowane jest wybudowanie willi… Jak ta historia łączy się z Zielonką? Czy willa rzeczywiście powstała? Dlaczego historia tego miejsca została niemal zapomniana?
Odpowiedzi na te pytania udzieli oprowadzający - Adam Kudełka.
Wstęp wolny
Sobota 6 kwietnia, godz. 18.00
Koncert RÉGENCE SONORE "Muzyczna rewolucja"
OKiS ul. Literacka 20
Czy gra na dawnych instrumentach może być wegańska? Czy dyrygowanie orkiestrą może prowadzić do gangreny? Jak długo bez alkoholu wytrzymywali muzycy Ludwika XV podczas bali? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ciekawych historii poznacie podczas wydarzenia “Muzyczna Rewolucja”. Przy kawie, herbacie i słodkościach, zespół Regence sonore zagra na oryginalnych, zabytkowych instrumentach (wiolonczela barokowa klawesyn, skrzypce barokowe) muzykę z burzliwych lat XVIII wieku.
Régence sonore to młody zespół złożony z polskich muzyków, działających na arenie międzynarodowej i wykształconych się w najlepszych ośrodkach muzyki dawnej w Europie. Nazwa zespołu odzwierciedla rolę sztuki i muzyki w kształtowaniu życia codziennego i tożsamości, zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki (zostały już rozdane)
Sobota 6 kwietnia, godz. 19:00
Koncert Macieja Lipiny
Kolejowa 11
Muzyk ze śląska, którego kompozycje balansują na granicy światów śląskiego blues rocka i surowych brzmień amerykańskich. Jest liderem zespołu „Ścigani” oraz odtwórca głównej roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na Bluesa" Teatru Śląskiego. Od początku działalności scenicznej artyście towarzyszą autorskie kompozycje, aranżacje i bardzo osobiste teksty. Podczas koncertów prezentuje także hity takich gwiazd, jak Allman Brothers, Eric Clapton, Dżem, Bob Dylan i inni. Najnowsza płyta Macieja Lipiny ANAWA 2.0 to tchnienie lat 70. w nowych, energetycznych wersjach.
Bilety w cenie 20/25zł dostępne TUTAJ
Niedziela 7 kwietnia, godz. 12:00
Klub Czytających Rodzin – spotkanie o dżdżownicach
Kolejowa 11
To czytelnicze spotkanie, to okazja do wysłuchania wspólnie czytanej książki z dżdżownicą w roli głównej, ale nie tylko. Będziemy także przyglądać się tym pożytecznym zwierzętom z bliska, a najodważniejsi będą mogli sami przeistoczyć się na chwilę w dżdżownicę. Na cześć dżdżownic zostanie wyśpiewana oraz nagrana wspólnie zaimprowizowana piosenka. Wykonamy też rodzinne prace plastyczne.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 3-6 lat.
Darmowe wejściówki dostępne TUTAJ