Przed nami kolejny odbiór tekstyliów w ramach miejskiej usługi „Zielonka wietrzy szafę”. W wyznaczonych dniach Zakład Gospodarki Komunalnej odbierze worki ze starymi ubraniami, butami i innymi tekstyliami sprzed Państwa posesji oraz wiat śmietnikowych. Pierwszy odbiór już 13 października dla rejonu 1,3 oraz 5. W następnych dniach odbiory będą realizowane w kolejnych częściach miasta. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo poniżej – zachęcamy do zapoznania się.
Harmonogram odbioru tekstyliów
| 13 października | rejon 1, 3, 5 |
| 15 października | rejon 6, 7, 8 |
| 17 października | rejon 2, 4 |
Rejony w usłudze „Zielonka wietrzy szafę” odpowiadają podziałowi obowiązującemu w przypadku odbioru odpadów zmieszanych, segregowanych oraz bioodpadów. Szczegółowe informacje o przyporządkowaniu ulic do poszczególnych rejonów znajdą Państwo TUTAJ.
Worki z tekstyliami powinny być wystawiane przed posesją lub przed wiatami śmietnikowymi najpóźniej do godziny 8:00 w dniu odbioru. Wystawienie tekstyliów po godzinie 8:00 będzie skutkowało ich nieodebraniem.

Zasady akcji
Odzież, obuwie i tekstylia przeznaczone do odbioru przez ZGK nie wymagają skomplikowanego przygotowania.
W Urzędzie Miasta Zielonka (na parterze, przy wejściu) są dostępne do pobrania bezpłatne białe worki z napisem „Tekstylia”, które można wykorzystać do zapakowania odpadów tekstylnych. Jednak nie jest to obowiązkowe. Odpady można także umieścić w zwykłych workach na śmieci – wystarczy, że będą one odpowiednio oznaczone – np. napisem „Odzież i obuwie” lub przyczepioną kartką.
Gdzie trafi odebrana odzież tekstylia?
Pracownicy ZGK przewiozą wystawione worki z odpadami do PSZOK-u w Zielonce. Następnie trafią one do firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów. Osoby, które chcą pozbyć się ubrań wciąż nadających się do noszenia, mogą wrzucić je do kontenerów na odzież używaną. Dzięki temu dostaną drugie życie i unikną utylizacji.
























